Filípek

Krásný dušičkový večer,

máme pro Vás opět jeden příběh a zároveň prosbu o podporu. Filípkův příběh nám poslala jeho maminka:

Filípek je dvou a půl letý chlapeček, kterému se během posledních pár měsíců otočil život o 180 stupňů a s ním i život celé naší rodiny.

Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu že by Filípkův život mělo něco ohrozit.

Všechno to začalo na konci června, kdy jsem nahmatala Filípkovi bulku v tříslech. Bulka byla po sonografickém vyšetření diagnostikována jako zduřelá uzlina, která časem zmizí. Bohužel nezmizela a po měsíci se Filípkovi uzlina zvětšila a po dalším vyšetření se ukázalo, že jich má v tříslech mnohem víc. Přesto byl ale jeho krevní obraz v pořádku a tak nás doktorka předala do péče infekční kliniky. Tam ihned nasadili antibiotika a odebraly vzorky krve. Ze vzorků krve po týdnu vyšel pozitivní výsledek na Bartonelózu a tak na ni začali Filípka léčit. Ihned jsme byli hospitalizováni na infekční klinice, kde Filípek dostával několik antibiotik.

Bohužel ani po měsíci téhle léčby a neustálých antibiotik se Filípkovo stav nelepšil, byl hodně unavený, potil se, prospal i 14 hodin denně. A tak jsem Filípka v polovině září objednala na konzultaci do Motola na onkologii.

V tu samou dobu chvíli Filípkovi spadl krevní obraz, takže mu hned odebrali mu kostní dřeň a ještě ten den jsme si vyslechli diagnózu, že Filípek má akutní lymfoblastickou leukémii.

V září měl Filípek nastoupit do školky, tam se ale nikdy nepodíval a místo toho, aby se učil s dětmi ve školce, učil se jak polykat prášky a jak opatrně zacházet s katetrem a jak snášet chemoterapie.

Filípek má doma ještě brášku dvojče Matěje a starší sestřičku Terezku, na které teď tatínek zůstal sám a o které mu s péčí pomáhají rodina a přátelé.

Aby se Filípek mohl vrátit domů a bylo to pro něho bezpečné bylo potřeba udělat pár úprav bydlení.

Proto jsme rádi za jakoukoliv pomoc a velice si vážíme každého, kdo nám v naší situaci pomáhá, věříme že na to nejsme sami. ❤️

Filípkovi a jeho rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.

Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2021

Může jít o obrázek 1 osoba, miminko, Superman, hračka a nemocnice