Kdo nám pomáhá – část druhá

Dnes se prosím seznamte s Martinou Kufovou. Její jméno vám také určitě není cizí. Budete ji znát jako tu dobrou duši, která sama od sebe organizuje materiální sbírku pro Štěpánku a Jitku na Facebooku. Je to také ona, která nám často připomíná, jak je důležité pomáhat a co pro to můžeme udělat. 

Martina pomáhá Nadačnímu fondu Naděje pro Tebe s vedením účetnictví. Založila také místa, kde je možné osobně přebírat placky nadačního fondu. Bez ní bychom se zkrátka určitě neobešli.

Martinu jsme poprosili o pár slov k tomu, proč se rozhodla nadačnímu fondu pomáhat bez nároku na honorář:

K mojí aktivitě pro Nadační fond Naděje pro Tebe mne přivedly hned dva důvody. Asinejdůležitějším důvodem byla  osobní zkušenost s marným bojem s rakovinou mé kamarádky Zdeny, která onemocněla leukémií. Naše společně prožitá těhotenství i první dny, týdny a měsíce života našich téměř stejně starých dětí, nás tenkrát se Zdenou pevně spojily. O to víc mne zasáhla zpráva o jejím onemocnění. Přestože jsem se snažila jí pomáhat, jak to jen šlo, její boj nebyl úspěšný. Když byly jejímu chlapečkovi čtyři roky, zemřela. Tehdy mi při mojí snaze jí pomoci velice chyběla jakási opora, třeba právě ve formě takové nadace jako je ta naše. Druhým důvodem, proč se snažím zapojit do činnosti této nadace, je podle mne špatný postoj státu k této věci. Domnívám se, že jeho přístup k tak těžce nemocným lidem je nepřiměřený a neposkytuje ani jim ani jejich rodinám žádnou oporu v jejich nelehké situaci. Nutí je tak svojí nezodpovědností k tomu, aby byli odkázáni na pomoc jiných lidí s dobrým srdcem, kterých je naštěstí mezi námi v nadačním fondu dost.“

Marťo, děkujeme, že jsi s námi  🙂

 

Napsat komentář