Péťa

Krásný úterní večer. Po delší době pro Vás máme jeden příběh a zároveň prosbu o podporu. Péťův příběh nám poslala jeho maminka:

Od prosince 2022 byl Peťa stále nemocný, byla jsem s ním 14 dní doma, týden školka, opět 14 dní doma a týden školka. To se opakovalo až do března. Poté sice v dubnu 2023 už neměl Peťa ani kašel ani rýmu, ale byl stále unavený, bledý, bolela ho hlava, další den záda, zvracel, měl modřiny a tekla mu i krev z nosu. Už mi to přišlo divné a šla jsem k doktorce k záskoku za našeho dětského doktora. Péťovi byla 3x odebrána krev, kde měl pokaždé nízké červené krvinky a vysoký zánět v těle.

Další týden jsme šli k Péťovo doktorovi, kde mu opět odebral krev. Poté nám řekl, že je chudokrevný, že mu dá železo a za 10 dní odebere opět krev. Nakonec mu to ale nedalo a zavolal do nemocnice Plzeň Lochotín na hematoonkologické oddělení, kde mu řekli, že máme hned přijet, aby Péťovi udělaly nějaké testy. Pokud vyjdou špatně, tak druhý den udělají další. Ihned jsem jela z práce, vyzvedla Péťu a jeli jsme do nemocnice. Tam nám pan doktor oznámil, že nám nebude lhát, ale že Péťa má všechny příznaky odpovídající leukémii.

Svět se mi obrátil vzhůru nohama, ale i tak jsem doufala, že to není pravda. Odebrali mu krev, druhý den také s tím, že mu rovnou vzali i kostní dřeň, udělali lumbální punkci a zavedli port. Z kostní dřeně se potvrdilo, že má akutní lymfoblastickou leukemii (ALL).

V ten moment se nám otočil celý život o 360 stupňů. Rovnou si nás nechali v nemocnici, kde následně začal brát léky a po pár dnech měl první chemoterapii. V nemocnici Péťa „oslavil“ i své páté narozeniny. Nyní už má za sebou víc než 10 chemoterapií a víc jak 10 jich ho ještě čeká. Veškerý čas od 3.5.2023 trávíme v nemocnici s tím, že nás občas pustí na víkend domů.

Péťovi a jeho rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.

Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2018