Pohádka o Naději

 

Bylo nebylo. V Brně se kdysi potkali dva lidé a zamilovali se do sebe. Po čase se jim narodila holčička. Když jim začalo být v paneláku těsno, rozhodli se přestěhovat. Našli si krásné místo v jim dosud neznámém kraji nedaleko polských hranic. K lidem to teď mají dál a lišky jim dávají dobrou noc. Naší rodince to ale nevadí. Naopak! Jsou šťastnější než kdy dřív. Dokonce se rozhodli, že si založí malou kozí farmu. První kozy i s kůzlátky pořídili na Velikonoce 2014 a časem následovaly další kozičky.

DSC_0077_1_web

A jak už to na farmě bývá, za pár měsíců se mohli těšit na kůzlátka. To vůbec první se narodilo 2. ledna 2015. Ze začátku ani nevěděli, čí vlastně malá kozička je. Chodila kolem všech koz, mečela a hledala maminku. Žádná koza ji ale nechtěla.
Paní domu ji našla při odpoledním krmení. Když vlezla do chléva, uslyšela jemné mečení a po chvilce k ní přicupitalo malé kůzlátko. A hned jí začalo žužlat nohavici. Spolu s manželem a dcerkou pátrali, ke komu asi malá kozička patří. Zjistili, že maminkou je kozička, o které ani netušili, že bude mít kůzlátko tak brzy. Je to prvnička, proto se zpočátku o své kůzle nestarala. Naštěstí si po chvilce zvykla a přijala je. Kůzlátko je krásné, silné a také velice přítulné a hravé. Své místo ve stádě si už našlo.

A proč vám ten pohádkový příběh vlastně vyprávím? Na farmě se rozhodli, že malá kozenka dostane jméno Naděje. Jsme z ní nadšeni! Určitě bude svému jménu dělat čest. A my jsme na našeho maskota náležitě pyšní!

Kdo se chce s malou Nadějí seznámit osobně, je zvaný. Jestli chcete, aby si vás oblíbila ona nebo její maminka Lejdy (či ostatní kozí tetičky), není nic jednoduššího – vemte s sebou nějaký tvrdý chleba nebo zeleninu a kozičky budou vaše.

Více informací o farmě, další fotky a určitě i pravidelné zprávy, jak se malé Naději daří, najdete zde. My vám samozřejmě také čas od času dáme vědět, jak si vede.

Přejeme Naději, aby byla zdravá, krásně rostla, měla dlouhý život a na světě se jí dařilo. A hodně zdraví, štěstí a lásky přejeme i celé její velké rodině na Malé Kozí farmě Heřmanice!

P1320508_1_web