Příběh Markéty Pivoňkové

 

Určitě jste si už zvykli, že vám přinášíme zprávy krásné a radostné, ale občas také ty o něco smutnější. Příběh Markéty není zrovna veselý, o to více je z něj ale cítit houževnatost a chuť bojovat!

My chceme Markétě její osud alespoň trochu ulehčit. Proto jsme ji vzali mezi sebe, pod křídla Naděje. Věříme, že i vy ji do naší rodiny přijmete a pomůžeme jí společně. Děkujeme.

Marketa

Dobrý den, jmenuji se Markéta Pivoňková a ráda bych Vám o sobě něco napsala. Právě jsem oslavila  své čtyřicátiny, mám skvělého manžela Martina a malou čtyřletou úžasňačku, dceru Kačenku. Byly jsme šťastná a bezstarostná rodinka až do doby, než onemocněla moje milovaná sestra Lenka rakovinou.

Bylo to pro všechny složité, ale nakonec s dobrým koncem, Lenčiným uzdravením. Bohužel naše šťastné období netrvalo dlouho. Jednoho dne, necelý rok po vyléčení, jí zavolali, ať rychle přijede do nemocnice, že má špatnou krev. Ještě ten den jí diagnostikovali akutní leukemii, následkem léčby předchozí nemoci. Bylo to rychlé, za tři měsíce nám Lenička zemřela v nedožitých 29. letech. Jeden den před svou svatbou.

Zhroutil se nám svět, ale museli jsme jít dál. Kvůli naší Kačence jsem musela fungovat. Moje maminka byla oporou mně, já zase jí a všechny nás při zdravém rozumu držela právě Kačka.

Našla jsem si novou práci po rodičovské dovolené a začala se pomalu vracet zpět do života, i když bolest na srdci byla stále.

Pracovala jsem pár měsíců a jednou jsem si po dlouhé době dělala samovyšetření prsou. V jednom prsu jsem si nahmatala malou bouličku, ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost, přece jen, v prsou mám hodně žláz… Shodou okolností jsem měla příští měsíc pravidelnou kontrolu v Mamma centru, tak jsem se nestresovala. Při kontrole jsem poukázala na můj nález a už to jelo. Ultrazvuk, mamograf, biopsie. Závěr: rakovina prsu. Osm měsíců po smrti Lenky. Byla to další rána, hlavně pro mojí maminku, ale člověk to prostě nesmí vzdávat. Následovaly dvě série chemoterapií a operace s totální mastektomií prsu. Teď mě čeká ještě série ozařování.

Člověk nesmí nic dopředu vzdávat, jinak je ztracený.

Vám všem děkuji za přečtení mého příběhu a podporu.

Vaše Markéta“

Markéta se kvůli nemoci nachází v komplikované situaci. Kromě toho nejdůležitějšího – zdraví – řeší její rodina i nedostatek financí na zajištění běžného života. Markéta samozřejmě nemůže vydělávat, navíc mají ještě malé dítě. Aby toho nebylo málo, momentálně je ještě trápí rozbité auto, kterým vozil manžel Markétu na léčbu a jehož opravu si prostě nemohou dovolit.

Chcete-li Markétě pomoci s námi, prosím, kontaktujte nás na mail info@nadejeprotebe.cz případně zanechte zprávu na FB a domluvíme další postup.

Můžete-li pomoct finančně, zde jsou další informace. 

Děkujeme za podporu a Markétě přejeme hodně sil a hlavně samé dobré zprávy z úst lékařů (a nejen od nich).

2 komentáře u „Příběh Markéty Pivoňkové

Komentáře nejsou povoleny.