Příběh Tobíka

Tobíkův příběh nám napsala jeho maminka :

Náš skoro šestiletý Tobík má dva starší sourozence a pochází ze sportovní rodiny.

Přes tuto zimu jsme chodili asi tak 4-5x týdně se projet na běžkách. Starší děti už někdy jezdily samy s kamarády a se ski klubem. Tobík chodil každý čtvrtek do nejmenších lyžařů a pak ještě s námi o víkendu.

Koncem února byla ve školce karanténa a děti musely být asi týden doma. Tobík trochu pokašlával, měl opar a v pusince aft, sem tam modřinku, což jsem považovala za normální stav z lyžování. Po pár dnech nám ale připadal hodně bledý a tak jsme radši jeli na krev k lékařce, která je skvělá. Paní doktorka pojala hned podezření, že se bohužel může jednat o něco víc než únavu a bledost. Druhý den po výsledcích krve jsme jeli do Motola na příjem na hematoonkologii, kde nám byla sdělena zdrcující diagnóza  leukémie.  Do Motola jezdíme každý druhý až třetí den a modlíme se, aby byla léčba bez vedlejších účinků a Tobík nemusel být hospitalizovaný.

Když se Tobík chtěl před pár dny projít venku, protože ho lákal sníh, který stále máme, tak zjistil, že to nejde a pro nás je moc těžké vidět jeho smutná očka, kdy si uvědomuje, že nic není takové jako bylo dřív. Tobík je moc šikovný a krásně spolupracuje a my doufáme, že léčba bude úspěšná a za dva roky spolu opět vyrazíme na lyže, nebo si zaplavat do přehrady, což moc miluje.

Vzhledem k diagnóze musíme udržovat všude čisto a vyhýbat se jakýmkoliv bakteriím. Stále vytírám, dezinfikuji a vysávám. Vysavač už máme starý a tak mne napadlo, že by sbírka mohla být na nový vysavač, aby měl Tobík ještě více čisto.

Tobíkovi a jeho rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 0705