Samík

máme pro Vás opět jeden příběh a zároveň prosbu o podporu. Samíkův příběh nám poslala jeho maminka:

Náš příběh už od počátku není úplně standartní. Již v prvním trimestru jsem zůstala na vše sama, když můj expartner a otec Samuelka byl odsouzen k nepodmíněnému výkonu trestu na X měsíců.

Přes náročný start jsme vše zvládli, také díky podpoře mé rodiny. Samík nestrádá, veškerou lásku mu vynahrazují ostatní příbuzní, navštěvováním se, rodinnými oslavami. Jedna z posledních společných rodinných oslav proběhla na začátku letošního roku na Samíkovo druhé narozeniny.Nikoho by ani v tom nejhorším snu nenapadlo, že další taková ve stejné sestavě se na delší dobu neuskuteční.

Samíček začal mít v polovině února teploty, kašel a rýmu, nic neobvyklého, prostě normální chřipka. I tak jsem Samíka vzala před víkendem k paní doktorce. Poslechově byl v pořádku i CRP měl v normě, pak ale sáhla na ouška a byl křik, takže jsme jeli na ušní. Samík měl zánět středního ucha. Pan doktor ouško píchnul, dostali jsme kapičky a po víkendu jsme měli přijet na kontrolu. Víkend proběhl hladce, Samíček byl bez teplot a byl divoký jako vždycky. V pondělí ráno měl najednou krev u pusinky a kulhal na nožičky. Zděsila jsem se, ale pořád jsem si říkala, že asi někde upadl. Dojeli jsme k doktoru na ušní, kde ouško už bylo v pořádku. A samozřejmě jsem ho informovala o kulhání a krvi u pusinky. Poslal nás tedy na chirurgii a pediatrii. Na chirurgii nic nezjistili, měli proto podezření, že se zánět ouška dostal až do kloubu. Druhý den ráno jsme přijeli k naší paní pediatričce, která nám dala žádanku na sono a předepsala ATB, abychom to přeléčili. Další týden proběhla kontrola, kde měl malý vše v pořádku, ale paní doktorce se zdál pořád strašně bledý. Proto mu udělala ještě v ten den krevní obraz a na výsledek jsem si měla zavolat druhý den odpoledne. Avšak paní doktorka volala ještě v ten den a oznámila nám, že nás posílá do nemocnice do Plzně, protože obraz nevypadá vůbec dobře. 5. března jsme přijeli do FN Plzeň. Ten samý den jsme si vyslechli diagnózu :“Akutní lymfoblastická leukemie“.

Ležíme tedy na hemato-ongologickém oddělení. Samík je hodně hravý až divoký chlapeček a nemoc bych na něm já sama nepoznala, takže jsem velmi vděčná naší paní pediatričce za včasné poslání do nemocnice.

Od 6. března probíhá léčba ALL chemoterapií a kortikoidy, která však přinesla 24.3. jeden z nežádoucích vedlejších účinku v podobě zánětu slinivky. V tu chvíli Samík, který se jindy nezastaví ulehl, celý den prospal a pro závažný stav byl přesunut na oddělení JIP.Teď se již stav zlepšil natolik, že byl přesunut zpět na standartní pokoj. Začíná si pomalu hrát a dostávat chuť k jídlu. Za což jsem nesmírně ráda, ale samozřejmě jsme teprve na začátku a bude to „běh na dlouhou trať „.

Pokud bude vše bude probíhat jak má, tak jsou před námi 2 roky léčby, pendlování mezi domovem a nemocnicí.

S léčbou samozřejmě souvisí i zajištění dokonale čistého prostředí u nás doma, což obnáší některé úpravy v bytě a pořízení nového nábytku, především postelí, matrací atd.

Bylo by mi tedy velkou úlevou sbírku využít na pořízení nového nábytku a vhodných potravin (nízkobakteriální strava), abych měla o starost méně a ostatní finance mohla použít na placení nájmu a energií.

Nedokážu vyjádřit slovy, jak jsem nesmírně vděčná a ráda, že je kolem nás tolik lásky a pochopení.

Děkujeme.

Kristýna a Samík

Samíkovi a jeho rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.

Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2022