Příběh Natálky

Natálky příběh nám napsal její tatínek, který s ní strávil několik měsíců v nemocnici. Nejdříve na transplantační jednotce a poté na dětském hematoonkologickém oddělení v Motole.

Natálka se narodila v roce 2008 a už od půl roku svého života se potýká s chronickým neprospíváním s častými průjmy, celkovým zhoršením imunitního systému (náchylnost na různé infekce) a také zpomalením růstu. Po všech vyšetření byla zjištěna mutace genu CTLA4 a potravinové alergie na lepek, laktózu, vaječný bílek. 

V roce 2018, kdy nemoc začala postihovat klouby, byla nasazena bioléčba a jedinou možností na uzdravení bylo podstoupení transplantace kostní dřeně. Natálka transplantaci podstoupila v únoru 2019 a od minulého týdne se konečně zotavuje v domácím prostředí. Nicméně dodržení nízkobakteriální, bezlepkové a bezlaktózové stravy a udržování chodu domácnosti, kterou sdílí se svou 11 měsíční sestřičkou, v téměř sterilní čistotě, je náročné jak časově, tak finančně.

Vzhledem k tomu, že tatínek byl s Natálkou celou dobu v nemocnici ( maminka byla doma s miminkem) a nyní s ní musí dojíždět na pravidelné kontroly, příjmy rodiny jsou minimální. Proto rodině pomůže jakákoliv finanční podpora. A jak všichni víte – každá koruna se počítá.

Natálce můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. V příštích dnech se také s Natálky rodinou domluvíme, jakou konkrétní materiální pomoc by potřebovali a poté vše zveřejníme. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2511