Příběh Patričky

Patričky příběh nám poslala její maminka Andrea

Patrička byla zdravá, upovídaná, kudrnatá holčička, která milovala všechny a všechno. V dubnu 2017 byla hospitalizována  na JIP pro rotavirovou infekci a zápal plic. V nemocnici jsme strávili tři týdny. Rok na to měla meningokokovou infekci. Od té doby začala málo jíst, moc nerostla, nebyla to ona. Od ledna 2019 byla hrozně unavená, vzteklá, protivná a často nemocná. Její paní doktorka nám stále říkala, že to nic není,  že je to nachlazení. V březnu se jí začaly bezdůvodně dělat modřinky po těle. Začala jsem to řešit, ale dle doktorky to stále nic nebylo (moč ani krev jí nevzala). 24.5.2019 se jí udělaly petechie, které se rozšiřovaly.

27.5.2019 jsme navštívily opět paní doktorku s tím, ať nás pošle do nemocnice. Šli jsme na DKFNHK, kde jí vzali krev a 3 hodiny jsme čekali na výsledky.  Poté si nás paní doktorka zavolala a řekla, že má Páťa změny v krevním obraze a že si jí tam nechají.

Další den ráno šla Patrička na operační sál, aby jí udělali sternální punkci. Odpoledne si nás zavolal pan doktor do společenské místnosti. Byla tam i staniční sestra a psycholog a já věděla, že je zle.

Byla nám sdělena diagnóza : AKUTNí LYMFOBLASTICKÁ LEUKÉMIE. Mě to v tu chvíli položilo! Manžel musel okamžitě skončit v práci, protože máme další dvě holčičky (Natálku 2014 a Valerinku 2017) a nemáme nikoho, kdo by mohl s tou nejmladší zůstat doma. Pro naši rodinu je to šok, nejen kvůli Páti diagnóze, ale také kvůli tomu, že nevíme, jak řešit nastalou finanční situaci.

Páťa je na začátku léčby a začíná se povahově měnit. Z naší hodné holčičky se díky lékům a chemoterapii, stává človíček plný zlosti a nenávisti k světu. A také se z naší kudrnaté krásky stala plešatá princezna.

Léčba bude dlouhá a náročná a my doufáme a denně se modlíme, aby to zvládla.