Příběh Adama

Příběh dvanáctiletého Adama nám sepsala jeho maminka :

Můj syn Adam byl zdravý a šikovný kluk, který se zajímal o parkour, workout, zdravou výživu a spoustu jiných věcí ohledně sportu. Na podzim 2018 se u Ady začaly projevovat bolesti kloubů, zad, zvýšené teploty, únava, pak vysoké CRP a neustále bral antibiotika-u paní doktorky jsme byli téměř každý týden . Teprve 11. ledna 2019 mi Ada řekl, že asi ví co má za zánět a ukázal mi zvětšené varle. Hned druhý den-v sobotu 12.ledna jsme jeli do dětské nemocnice v Brně a nastal rychlý sled událostí – hospitalizace na onkologii, další den operace a ihned chemoterapie. Byl to obrovský šok. Nádor byl velmi agresivní, metastázy v plicích a bříšku. Paní docentka nám řekla, že je moc dobře, že jsme nečekali déle. Klinické stadium 4. Léčba je velmi náročná. Se synem jsem okamžitě zůstala doma a takřka bez příjmů.


Adam absolvoval prvních 6 cyklů chemoterapie na bázi Cisplatiny a dalších 3 složek.Právě jsme hospitalizovaní s neutropenií na JIP a čekáme na výsledky PET CT, které ukáže, jak dlouhá cesta je ještě před námi. Ada statečně bojuje a vím, že tak, jako zvládnul ještě v listopadu 2018 – kdy jsme o nemoci nevěděli-uběhnout Predator Race Brno, zvládne všechno  a doběhneme do úplného uzdravení. Jen nevíme, jak ta cesta bude dlouhá.

V nejbližších týdnech nás čeká ještě stěhování. Dlouhou dobu jsme bydleli u tatínka mé kamarádky v bytě v RD. Jeho vnučka se nyní vdává a potřebuje během července uvolnit byt (což je pochopitelné), nicméně pro nás nyní velmi náročné organizačně  i finančně. Většina financí jde nyní na hygienické zajištění a nízkobakteriální stravovací režim.

Upřimně svého syna obdivuji za to, jak je statečný, šikovný (sice puberta je puberta:-)) a úžasný kluk!


Adamovi můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 0609