Příběh Petry

Paní Petra do svých 38let žila jako bezstarostná a optimistická žena. Měla přítele, svou domácnost, práci, která jí bavila. Jediné, co jí ke štěstí ještě chybělo, bylo vytoužené miminko.

V roce 2014 si Petra nahmatal bulku na prsu, když bulka nemizela, Petra se vydala k lékaři, kde byla rychle vyřčena diagnóza – karcinom prsu + včetně zasažení uzlin. Léčba začala okamžitě – chemoterapie, operace a nakonec ozařování. Tento boj trval cca 3 roky a Petra si nepřipouštěla, že by měla prohrát. Svou budoucnost viděla pozitivně, chtěla pracovat v zahraničí. Jediné čeho se vzdala, byl sen o tom, že se stane maminkou.

V roce 2018, kdy byl její stav stabilizovaný, se po dohodě s lékaři rozhodla, že se svým přítelem odcestují do Dánska, kde začnou nový život. Sen trval pouze 3 měsíce. Petra si opět nahmatala bulku a její  návrat do Čech na sebe nenechal dlouho čekat. První její kroky mířily rovnou do nemocnice. Rakovina se vrátila a s ještě větší intenzitou. Petře se v tu chvíli zhroutil svět. Verdikt lékařů zněl jasně. Okamžitě musíte podstoupit mastektomii prsu, nebo se nedožijete ledna 2019.  Přítel jí opustil se slovy „ já už na to nemám“ a Petra na to neměla též. Už nechtěla další chemo, operace a bolest s léčbou spočívající.

Zázraky se ale dějí i v případě Petry. Po vyšetření se zjistilo, že je ve 2.měsíci těhotenství. V tu chvíli Petru nezastavilo už nic. Oblékla brnění a šla do boje ne jen s nemocí, ale i s existenčními potížemi.  V prosinci 2018 podstoupila mastektomii prsu. Po operaci jí byl snížen invalidní důchod ze 3. stupně na 1. stupeň! Tj. z 11000,-Kč měsíčně na 5500,- Kč. Přítel jí řekl, ať se ze společného bytu vystěhuje a bylo mu jedno, co bude s ní i jejich nenarozeným dítětem. Petra to nevzdala, našla si dočasné ubytování v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v tísni.  Znovu začala stavět svůj život na nových základech. S pomocí azylového domu, který vyhlásil sbírku, se Petře podařilo sehnat peníze na kauci na byt a potřebné vybavení. Nyní se Petra již zabydluje v novém bytě a těší se na vytouženého chlapečka, který se jí v červnu narodí. Petra ví, že to nebude lehké, péče o miminko, léčba, která teď probíhat nemůže, ale nevzdává se a jde za svým snem, snem být šťastnou mámou.

Petře můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. V příštích dnech se s Petrou domluvíme, zda by využila i případné materiální pomoci v podobě věcí pro miminko, postýlky apod. a poté vše zveřejníme. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 7853