Příběh Románka

 Románkův  příběh nám napsala jeho maminka:

Románkovi bylo 7 let, když jsme zjistili, že je nemocný. Lékaři v Brně mu diagnostikovali rakovinu. Byl to pro nás velký šok a celý život se nám otočil vzhůru nohama. Romík musel rychle podstoupit biopsii, aby se určil typ nádoru. Bohužel diagnostikovali Burkittův lymfom v dutině břišní ve třetím stádiu. Romík musel ihned podstoupit první blok chemoterapie, jelikož nádor je agresivní a rychle roste.

 Po prvním bloku, který jsme trávili v nemocnici, se ještě vše zkomplikovalo. Romík hned spadl do těžké febrilní neutropenie a posléze se mu ve střevě vytvořil ileus a střevo nebylo průchozí. Musel podstoupit náročnou operaci a  a pro mě to byly tři nekonečné hodiny. Při operaci musela být část střeva odstraněna. Tím se náš pobyt v nemocnici prodloužil o pět týdnů. Románek musel být stabilizován, aby mohl podstoupil další blok chemoterapie.

Po dalším týdnu hospitalizace vypukl covid a vše se ještě víc zkomplikovalo. Já jsem byla neustále s Romíkem v nemocnici a táta zůstal doma a staral se o domácnost a dalšího sourozence. Z nařízení vlády, jsme se oba, díky našim profesím, ocitli ze dne na den bez práce a tudíž bez prostředků. Nebyla možnost návštěv a malému rodina moc chyběla. Přišel další blok chemoterapie. Své osmé narozeniny oslavil Romík bohužel v nemocnici.

Když trávíme čas mezi chemoterapiemi doma vše musí být sterilní, vydezinfikované a finančně náročné je i stravování.

Máme polovinu léčby za sebou. Většinu času trávíme v nemocnici. Dny strávené doma za měsíc, spočítáme na dvou rukou. Nejdůležitější pro nás je, aby se malý uzdravil a tu potvoru porazil.

Románkovi a jeho rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2505