Příběh Romany

Příběh třicetileté Romany nám napsala její maminka Soňa:

Romanka je maminkou osmileté Sophinky a pětiměsíčního Lukáška. Na děti je bohužel sama. Život s tatínkem dětí byl plný lhaní, rozchodů, odchodů.  Romana stále věřila, že se přítel změní. Naposledy ho vzala na milost začátkem loňského roku, brzy poté otěhotněla a on ji v březnu definitivně opustil. Když se dozvěděla, že čeká chlapečka, tak byla ráda, protože v naší rodině se rodí samé holky. V červenci jsem vzala Sophinku na dovolenou do Egypta a Romana mi tam volala, že jí strašně bolí hlava a že se jí zhoršil zrak na levém oku. Když jsme se vrátily z dovolené, bolesti hlavy přetrvávaly a tak šla k lékaři. Tam jí bylo řečeno, že je to těhotenstvím a s okem si má zajet do nemocnice. Jenže bolesti byly ten den tak silné, že si nakonec volala pohotovost a tam jí řekli, ať si vezme analgetika. Ráno 18.8.2019 už to nevydržela a jela na pohotovost do nemocnice, kde začal kolotoč : vyšetření krve, RTG, neurologie, oční atd. Poté jí bylo řečeno, že jí hospitalizují. Dcera mi to hned volala, abych jí přivezla věci a odvezla k sobě Sophinku, což jsem samozřejmě udělala. Večer mi volala vyděšená, že jí lékaři sdělili, že má otok na mozku a že musí na císařský řez. Druhý den ráno absolvovala další vyšetření. Romana byla strašně nervózní, na levé oko téměř neviděla a do toho malý strašně kopal. Císařský řez bohužel kvůli otoku mozku hned dělat nemohli a tak se snažili vše „rozehnat“ infúzemi, po kterých se jí na jeden den ulevilo. 20.8.2019 byla na magnetické rezonanci a poté jí byla sdělena diagnóza – nádor za sítnicí levého oka.  Bylo to strašné. Do toho začal malý strašně kopat a tak se lékaři i přes otok mozku, rozhodli pro ukončení těhotenství. 22.8.2019 byl proveden císařský řez. Malý se narodil v pořádku a Romanka byla převezena na JIP. Odpoledne jsme za ní jeli na návštěvu a Romana mi řekla, že volala příteli, aby přijel podepsat rodný list a on to odmítl. Tak jsem jí utěšovala, že i tak vše zvládneme a ona hlavně musí bojovat, protože tu má dvě krásné, zdravé děti.

Po třech týdnech jela na kontrolu na které jí bylo řečeno, že musí na operaci, která bude náročná a má si vybrat mezi Prahou a Berlínem. Nakonec je vše jinak. Romanka bude operována v FN Lochotín v Plzni, kde kvůli této operaci zakoupili přístroj, který bude při této OP potřeba. Bude jí operovat specialista z Německa, specialista z Litvy a tým lékařů z Plzně.  Termín operace je 26.2.2020 a bude trvat 8 – 12 hodin. Jsem z toho zděšená, ale stále věříme, že to dobře dopadne, i když s největší pravděpodobností už na levé oko neuvidí.

Finanční situace Romanky je bohužel špatná.  Žádost o přiznání otcovství a o přiznání alimentů je u soudu, ale je to běh na dlouhou trať. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc.

Romaně můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 1403

Rodina určitě uvítá i materiální pomoc :

  • pleny
  • umělou výživu pro 5 měsíční dítě ( Kvůli léčbě bude muset přestat kojit)
  • dezinfekční prostředky
  • další potřebné věci dopíšeme