Příběh Tobiaska

Tobiaskův příběh nám napsala jeho maminka Tereza :

Tobiasek byl do jeho 17 měsíců naprosto zdravý a veselý chlapeček.  V říjnu 2015 dostal ze dne na den vysoké horečky. Jeli jsme na pohotovost do nemocnice v Havířově, kde si nás rovnou nechali. Po několika dnech nás převezli do FN Ostrava. Tobiasek měl stále horečky, byl slabý, vyčerpaný a uplakaný. Po několika různých vyšetřeních, kdy nám stále nikdo neřekl, co se s malým děje, jsme byli letecky přepraveni do FN v Brně.

A tam to vše začalo: proběhla další a další vyšetření, včetně biopsie. Poté nám byla oznámena diagnóza: neuroblastom nadledviny. Následovala chemoterapie, operace neuroblastomu, transplantace kmenových buněk, ozařování a následně roční udržovací léčba. Tobík to vše zvládl na jedničku a léčba utekla jako voda.

Vrátili jsme se do normálního života. Já do práce, Tobík nastoupil do školky a všichni jsme byli spokojeni. V červenci 2018 se nám narodila holčička a Tobík byl konečně velký bráška, který se na sestřičku upnul. Na to zlé jsme rychle zapomněli, užívali si a doháněli vše, co jsme zmeškali po dobu dlouhé léčby. Jen občas jsme měli strach, že se nemoc vrátí. Začátkem prosince 2018, kdy jsme se pomalu připravovali na vánoce ve čtyřech, se najednou všechno zhroutilo. Tobík jel s taťkou do Brna na klasické kontrolní vyšetření, kde se nám potvrdila recidiva. Byli jsme celá rodina opět zdrcená a na dně. Všechno začalo znovu.

Hned v prosinci Tobík podstoupil biopsii a dva dny po vánocích první chemoterapii. Tobík to tentokrát nese mnohem hůř. Zatím nevíme, co bude dál, jestli je nějaká šance na úplné vyléčení a jak dlouhá léčba Tobíka čeká.

Nyní nás po třech týdnech propustili do domácího léčení s tím, že se tento týden domluvíme, jakým způsobem bude léčba pokračovat. Při pobytu v nemocnici je to moc těžké. Já jsem odloučená od své skoro půlroční holčičky, která je doma s tatínkem. Když je tatínek v práci, hlídá malou sousedka. Je to teď vše mnohem horší. Budeme rádi za jakoukoliv finanční a materiální pomoc. Děkujeme. 

Rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 0503