Příběh Dominika

Příběh pětiletého Dominika nám napsala jeho maminka Martina :

Říjen 2018 začal pro naši rodinu úžasně.  Já jsem po rodičovské konečně nastoupila do práce a oba kluci do školky. Bohužel jsem v práci vydržela pouhých 6 dní. Po těchto šesti dnech se stal z října měsíc hrůzy.

A jak jsme na Domíkovo onemocnění přišli? V podstatě to byla náhoda, v pondělí 8.10.večer začal mít Dominik teploty a zvětšily se mu uzliny na krku. Do úterního rána byly zvětšené už i trošku v tříslech a pan doktor mu předepsal antibiotika na angínu. Ve středu večer jsme si při koupání všimli, že zvětšených uzlinek je v třísle mnohem více. Ve čtvrtek ráno jsem proto neváhala a vzala Dominika k lékaři znovu.

Pan doktor duchapřítomně odebral Domíkovi krev. Pan doktor ani sestřička se vůbec netvářili pozitivně a já tušila zradu. Rozloučili jsme se se slovy: „Ráno si zavolejte o výsledky.“ Odpoledne zazvonil telefon, a při pohledu na něj se mi udělalo zle, protože volal pan doktor. Přišlo nejhorší sdělení v mém životě: „Mám pro Vás špatné zprávy, vypadá to na leukémii.“

Zhroutila jsem se. Jen jsem vnímala, jak mi pan doktor oznamuje, že se vydal pro výsledky do nemocnice a zavolal do FN Motol. Vyzval mě k tomu, abychom se okamžitě sbalili a buď se tam dopravili sami, nebo že nám pošle sanitku. Po té nás čekalo už jen vše nepříjemné –  kolečko pro mě dosud nepředstavitelných vyšetření a diagnóza – AKUTNÍ LYMFOBLASTICKÁ LEUKÉMIE.

Našemu panu doktorovi můžeme jen děkovat za to, že udělal všechna vyšetření a zareagoval tak rychle. Díky němu jsme přivezli Domíka do Motola v dobrém zdravotním stavu a start do léčby měl proto jednodušší. Od té doby jsme s Domčou byli hospitalizovaný už i na JIP, protože chytil bakterie, díky kterým měl velké komplikace a má již druhý centrální žilní katetr. Vše ale dobře dopadlo a momentálně dojíždíme na léčbu ambulantně.
Jsme ve fázi, kdy čekáme, zda bude Domík potřebovat transplantaci kostní dřeně či nikoliv. Všichni věříme v dobré konce a nevzdáváme se!


Rodině můžete pomoci zasláním jakékoliv částky na náš sbírkový účet. Děkujeme.
Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2412